LRT laidoje „Lengvai su Ignu“ – 2024-ųjų metų senjorė, mūsų savanorė Gema Neniškienė. Kuo žavi branda? Kur slypi ilgaamžiškumo variklis? Ką Gemai duoda savanorystė? Ir kaip per anksti nepasenti? Pasižiūrėkite.
Gerumas, rūpestis kitu ir atjauta daro mus laimingesnius ir sveikesnius – sena banali tiesa. Gerumas emociškai suartina, kuria bendrystę, o tai didina saugumo jausmą. Be to, gerumas yra užkrečiamas – jis įkvepia ir motyvuoja imtis veiksmų, kad gerumo grandinėlė nenutrūktų. Mūsų savanorė Kristina dalinasi, kad nuoširdžiai atsivėrus pokalbyje įvyksta mainai. Kokie? Siūlome paskaityti.
Rositos Sadauskaitės viena iš pagrindinių gyvenimo veiklų – savanorystė „Sidabrinėje linijoje“. Pokalbis ne tik apie tai, ką ši veikla suteikia senoliams, bet ir apie vertingas jauno žmogaus patirtis.
Jau šeštus metus „Sidabrinėje linijoje“ savanoriaujanti, Suvalkijos sostinėje burianti per 30 kitų savanorių, aktyvi, net keturių Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto fakultetų studentė, energija ir jaunatviškumu užkrečianti Gema Neniškienė gyvenime, rodos, spėja tiek, kad daugelis jaunų žmonių galėtų tik pavydėti.
Sausio 6 d. Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto Sveikos gyvensenos ir Psichologijos fakultetų studentai rinkosi į susitikimą, skirtą susipažinti su „Sidabrinės linijos“ veikla bei sužinoti, kaip tapti linijos savanoriais.
2024 metų pabaigoje pasirodė naujienos apie Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimą pripažinti Fondą pažeidus Užimtumo įstatymo nuostatas dėl nelegalaus darbo. Žiniasklaidos publikacijų antraštės galėjo suneraminti nemažą dalį Lietuvos gyventojų, o informacija sumenkinti pasitikėjimą Fondo vykdoma misija ar sukelti abejonių Fondo veiklos skaidrumu. Kategoriškai neigiame šiuos kaltinimus ir pateikiame savo vertinimą.
Lietuvoje, kaip ir daugelyje išsivysčiusių pasaulio šalių, pastebima sparti visuomenės amžėjimo tendencija. Ir nors vyresnio amžiaus žmonės įprastai turi daugiau laiko poilsiui ir mėgstamiems užsiėmimams, neretai šis gyvenimo etapas būna lydimas kitokių iššūkių. Patirtos netektys, savijautą apsunkinančios ligos ar gyvenimas vienatvėje, ypač artėjant bene gražiausioms metų šventėms, gali sukelti liūdesį ir skausmingas emocijas. Tačiau, anot specialistų, kiekvienas visuomenės narys gali ištiesti užuojautos ir pagalbos ranką.
Gruodžio 16 d. Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo ne tik vaistai“ apdovanojimai. Finansinė parama skirta trims projektams, kuriais siekiama prisidėti prie pacientų ir jų šeimos narių emocinės ir psichologinės gerovės bei kurti sveikimui palankias sąlygas.
Artėjant didžiosioms metų šventėms, žmonės įsisuka į greitesnį gyvenimo tempą, stengiasi užbaigti pradėtus darbus, suplanuoti nepriekaištingus kalėdinius susitikimus su artimaisiais, išrinkti šventines dovanas ir dažnai pamiršta save. Šiuo laikotarpiu dažnai žmones lydi nerimas ir stresas. Psichologė atkreipia dėmesį, kad pirmiausia reikėtų pasirūpinti savo emocine savijauta, o tik po to imtis visų neatidėliotinų darbų.